Νικητής ο "ΑΙΑΣ" στα πρωταθλήματα της Ε.Γ.Ο.

Pin It

Μiα απόλυτα επιτυχημένη αγωνιστική χρονιά ολοκλήρωσε ο ΑΙΑΣ!!!    Οι αθλητές και οι αθλήτριες μας αγωνίστηκαν, συναγωνίστηκαν και κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο των νικητών των πανελλήνιων και περιφερειακών πρωταθλημάτων ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ και ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ γυμναστικής που διοργάνωσε η Γυμναστική Ομοσπονδία Γυμναστικής για το 2015.

Στο ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ

 οι αθλητές μας στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ κέρδισαν 1 χρυσό, 3 ασημένια και 2 χάλκινα μετάλλια.
 στην Δ΄κατ. στο πρωτάθλημα της Β/Δ περιφέρειας κέρδισαν 7 χρυσά, 5 ασημένια και 4 χάλκινα.
Προπονητές Βαλέριος Γκεβορκιάν και Δήμητρα Παραδέλη

Στην ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

 στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ κερδήθηκε 1 χάλκινο μετάλλιο
 στην Δ΄κατ. στο πρωτάθλημα της Β/Δ περιφέρειας κέρδισαν 3 χρυσά, 12 ασημένια και 7 χάλκινα μετάλλια
 στον ΔΙΕΘΝΗ αγώνα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ κέρδισαν 1 ασημένιο και 2 χάλκινα μετάλλια
Προπονητές Νεόφυτος Τραϊανός, Γιάννης Όρης, Αθανασία Παπαϊωάννου, Βούλα Χρήστου και Μαρία Θεοδωρίδου.

Οι αθλητές μας συμμετείχαν επίσης και σε διασυλλογικούς αγώνες με εξίσου μεγάλη επιτυχία.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ δίνει η διοίκηση στους αθλητές, αθλήτριες, προπονητές και γονείς για την επιμονή, υπομονή και αγωνιστικότητα που επέδειξαν σε όλη την διάρκεια της αθλητικής χρονιάς και τους εύχεται καλό καλοκαίρι!